PORADNIK,  Uncategorized

Pomysły na domowy powrót do podróży

Pandemia pokrzyżowała nam wszystkim podróżnicze plany, a to jeszcze nie koniec, bo w 2021 r. wchodzimy siedząc nadal w domach z pytaniem: kiedy będzie można normalnie podróżować? Zamiast się jednak nad tym zastanawiać to można zapytać – co mogę zrobić w domu, by choć trochę przybliżyć się do podróży?

Detoks podróżniczy zaczął doskwierać nam wszystkim, bo kiedy ostatnio na Instagramie zapytałam o to, czy tęsknicie za wyjazdami to nie było osoby, która by odpowiedziała, że nie. Wtedy zastanowiłam się, co mogę zrobić, by chociaż powspominać minione wyjazdy? Oto moja lista, którą chciałabym się z Tobą podzielić.

WYWOŁAJ ZDJĘCIA

Przysięgam, że zabieram się za to od wieków! Ciągle odczuwałam brak czasu, więc pomyślałam, że tęsknota za podróżami zaczyna mi tak doskwierać, że chcę powrócić do nich przeglądając i wywołując zdjęcia. Nie ma zmiłuj – do końca stycznia będę miała wybrane i wywołane zdjęcia z wyjazdów. Kto dołącza się do mojego wyzwania? Serdecznie Was zachęcam do wywoływania zdjęć i wybrania tych najpiękniejszych chwil!

UPORZĄDKUJ ZDJĘCIA Z PODRÓŻY OFFLINE

Dobra, jednak zanim zabierzemy się za jakiekolwiek wybieranie zdjęć to najpierw trzeba posegregować te tysiące, które przywozimy po każdym wyjeździe – część tych, które się powtarzają a część tych zamazanych, które do oglądania się nie nadają. Znam ten ból, bo rzadko kiedy robię to na bieżąco! Potem jeszcze poopisywać w folderach i opublikować na dysku google! To też pozwoli nam wrócić do tych wspaniałych, podróżniczych wspomnień!

STWÓRZ PODRÓŻNICZY KĄCIK W DOMU

Lubcie przywozić różne pamiątki z podróży? Jeśli tak, to jestem przekonana, że one na pewno znalazły swoje miejsce w waszych domach. Jeśli jednak nie lubicie to możecie zadbać o różne podróżnicze akcenty kupując różne rzeczy. Przykładowo, u mnie wisi mapa świata w sypialni, ale to jeszcze nie wszystko. W salonie mam powieszony wietnamski kapelusz i makramę. Podróżnicze dekoracje mam również w kuchni – magnesy powieszone na wielkiej tablicy, tacę oraz rękę Fatimy z Maroka. Elementy te pozwalają mi przypomnieć o podróżach każdego dnia, co wywołuje u mnie uśmiech na twarzy.

WIECZÓR WSPOMNIEŃ ZE ZDJĘCIAMI/FILMAMI

Kto tego nie lubi? Uwielbiam wracać do zdjęć, a w szczególności do filmików z podróży! Proponuję Wam zamówić ulubione jedzenie (i jednocześnie wspierać gastronomię!), zaopatrzyć się w napoje i odpalić ulubione zdjęcia i filmiki – gwarantowany udany wieczór, który ponownie przeniesie Was do podróżniczego świata!

OGLĄDAJ PODRÓŻNICZE PROGRAMY/CZYTAJ KSIĄŻKI/ŚLEDŹ LUDZI W RÓŻNYCH ZAKĄTKACH ŚWIATA

Jeszcze jednym pomysłem jest oglądanie podróżniczych programów, czytanie książek czy śledzenie ludzi, którzy obecnie przebywają w innych zakątkach świata. Nic mnie tak nie podnosi na duchu, jak oglądanie przepięknych widoków na kanałach społecznościowych innych osób. To daje nadzieję na to, że normalność wróci i to już niedługo.

Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do tego, by chociaż na chwilę powrócić do podróży… Jakie są Wasze sposoby na tęsknotę za podróżami? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Pozdrawiam,

Magdalena on tour

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.