HISTORIE,  OPINIE

Dlaczego warto pojechać samemu w podróż?

Kiedy powiesz, że byłaś gdzieś na wycieczce to ludzie automatycznie zakładają, że byłaś tam z drugą osobą. Opowiadasz w liczbie pojedynczej, ale Twój rozmówca zadaje pytania w liczbie mnogiej. Tak jakby to była oczywista oczywistość, że jechałaś w grupie. Doświadczyłam tego na własnej skórze i wniosek jest jeden: wyjeżdżanie samemu jest wciąż czymś innym, dziwnym i niepopularnym (przynajmniej w moim otoczeniu). Dlaczego jednak warto samemu wyjeżdżać?

Chociaż mam za sobą samodzielne podróże w kontekście przemieszczania się pomiędzy punktem A a B to jeszcze nigdy nie spędziłam całego wyjazdu samodzielnie. Najpierw miałam jechać z koleżanką i rozważałam zmianę terminu wyjazdu, ale ostatecznie postanowiłam, że jadę sama, bo dlaczego by nie? Wręcz przeciwnie! Wyjazd był super i wcale nie odczułam, że był jakiś „gorszy” przez to, że pojechałam i spędziłam kilka dni nad morzem sama. Jakie zatem były korzyści?

JEDZIESZ GDZIE CHCESZ

Moim celem początkowo było „zadupie”, gdzie będzie spokój i cisza, ale ostatecznie stanęło na Sopocie, by nie tracić czasu na jazdę PKS.Sopot wybrałam, bo byłam tam we wrześniu i CHCIAŁAM wrócić. CHCIAŁAM pospacerować po mieście, CHCIAŁAM poleżeć na plaży, CHCIAŁAM te miasto bliżej poznać. Czułam, że ja to chcę zrobić i z nikim innym nie muszę iść na kompromis. Czasem to również jest potrzebne.

ROBISZ CO CHCESZ

Jadłam kiedy chciałam, spędzałam czas na plaży kiedy chciałam i poszłam na spacer, kiedy czułam, że potrzebuję iść na spacer. Wsłuchiwanie się w siebie i swoje potrzeby oraz spełnianie ich wtedy, kiedy tego potrzebujesz jest ekstra! Chociaż niektórym samotność może bardzo doskwierać to robienie tego co się chce w danym momencie jest super!

SKUPIASZ SIĘ NA SOBIE

Będąc samemu trzeba zmierzyć się ze swoimi myślami i tym co jest w nas samych. To doskonała okazja do tego, by siebie posłuchać. Myślę, że wiele ludzi właśnie tego się boi – zmierzenia się z samym sobą, a samodzielny wyjazd zdecydowanie na tym polega. Nie można zagłuszyć siebie rozmową z inną osobą. Jasne, są jeszcze inne sposoby, ale chyba nie po to wybieramy się samemu na wyjazd, by próbować o sobie zapomnieć? Skupienie się na sobie to tylko korzyść, która na pewno zaowocuje w przyszłości.

WZMACNIASZ POCZUCIE, ŻE „DASZ RADĘ”

Samodzielny wyjazd wymusza na Tobie radzenie sobie w różnych sytuacjach, gdyż polegasz jedynie na sobie. Zgubisz się? To musisz odnaleźć w sobie siłę, by odnaleźć drogę powrotną. To zdecydowanie wspaniała lekcja, by sprawdzić jak radzimy sobie w różnych sytuacjach. Jestem przekonana, że jeśli wyjedziemy samotnie kilka razy to uświadomimy sobie, że możemy sobie poradzić w różnych warunkach, a to przekłada się zdecydowanie na nasz rozwój.

Chociaż mój wyjazd nie był egzotyczną podróżą tylko krótkim weekendowym wyjazdem do Sopotu to i tak cieszę się, że to zrobiłam. Zachęcam Was do tego, by nie szukać więcej wymówek do niewyjeżdżania, bo nie macie z kim. Uwierzcie, że ludzi możecie poznać wszędzie a grupy na Facebooku pękają w szwach o spotkaniach w różnych miastach na świecie.

To jak? Kiedy wybieracie się w samodzielną podróż?

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.