PORADNIK

Czy warto zrobić check-listę przed podróżą? + POBIERZ ZA DARMO MOJĄ!

Ale co to w ogóle jest ta check-lista i skąd wziąć coś takiego? Jeśli masz problem z organizacją, nie wiesz od czego zacząć, bo po prostu nie masz doświadczenia w podróżowaniu to uwierz mi to nic straconego! Tak samo, jak i używasz listy na zakupy to możesz również stworzyć listę rzeczy do zrobienia przed podróżą! Lub skorzystać z mojej.

Przyznam szczerze, że jeszcze do nie dawna nie wiedziałam w ogóle po co jest planowanie i czy u mnie się to sprawdzi. Jednak od kilku miesięcy stwierdziłam, że po prostu zacznę robić plany tygodniowe i dzienne. Zapisywałam swoje cele na dany tydzień i po wykonanym zadaniu go odhaczałam jako zrobiony. Odkryłam, że to mi się genialnie sprawdza i dzięki temu jestem dużo bardziej efektywniejsza, a takie check-listy zdecydowanie przyczyniły się do większej systematyczności i tego, że jestem jeszcze bardziej zorganizowana.

Check-lista przed podróżą

Check-lista to nic innego, jak lista z zadaniami, które możesz odhaczyć po jego wykonaniu. To nic innego jak narzędzie planowania – nie tylko podróży, ale również zadań w życiu codziennym. Pytanie tylko czy warto jednak przygotowywać taką listę przed podróżą?

Uważam, że przygotowywanie planu i check-listy znacznie ułatwia planowanie podróży. To przede wszystkim pozwala uporządkować zadania, dzięki czemu masz czarno na białym rzeczy, które musisz zrobić przed wyjazdem. To z kolei przełoży się na dobrze zorganizowaną podróż podczas której nie będziesz się musiał martwić, że o czymkolwiek zapomniałeś. To zatem też również komfort psychiczny!

Jak zrobić check-listę?

Tak naprawdę każdy musi wypracować sobie swój własny sposób planowania. Check-lista jest tylko jednym z narzędzi, które mi osobiście bardzo odpowiada, gdyż planowanie podróży polega głównie na wykonaniu kilku zadań, które są jednakże bardzo wymagające.

Osobiście tworzę dwa rodzaje check-list. Jedna dotyczy ogólnych zadań, jakie muszę wykonać przed podróżą tj. odprawa, wizy, ubezpieczenie itp., natomiast druga dotyczy już stricte pakowania, czyli po prostu wypisania wszystkich możliwych rzeczy, jakie muszę zabrać w podróż.

To samo możesz zrobić Ty i sprawdzić, czy taki sposób Ci odpowiada, ale przede wszystkim należy wiedzieć co musiałabyś zrobić, a to zależy już od indywidualnych preferencji oraz oczywiście kierunku podróży.

Sprawdź w Internecie, czy do kraju, który wybrałeś potrzebne są szczepienia, dodatkowe ubezpieczenie czy nawet wyrobienie wizy. Dzięki research’owi poszerzysz wiedzę (bez tego przecież ani rusz!) oraz będziesz wiedział jakie zadania należy wypisać w swojej check-liście.

Skorzystaj z mojej check-listy

Jeśli jednak wyjazd za pasem i nie do końca wiesz z czym to się wszystko je to nic straconego, gdyż podczas mojego ostatniego wyjazdu do Wietnamu zdecydowałam się przygotować naprawdę porządną check-listę. Postanowiłam udostępnić ją również WAM!

Check-lista

Możecie to zrobić poprzez zapisanie się do mojego newslettera w bocznej belce bloga I POBRAĆ JUŻ TERAZ CHECK-LISTĘ lub KLIKAJĄC TEN LINK.

Podobne:

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.