AZJA,  HISTORIE,  OPINIE

Lecę do Jordanii!

„Tam jest bezpiecznie?”, „Boże! Dokąd Ty się wybierasz…” albo „Przecież to blisko Syrii…”, czyli to co najczęściej usłyszałam od otoczenia, kiedy powiedziałam dokąd tym razem udaję się w sezonie zimowo/wiosennym. Powracam na Bliski Wschód po 3 latach: tym razem do kraju, którego z pewnością nie chciałam odwiedzić te 3 lata temu. Wtedy uciekałabym gdzie pieprz rośnie, gdyby ktoś mi powiedział „Jedźmy do Jordanii!”. A dzisiaj sama o tym zadecydowałam. Dlaczego?

W 2016 r. przed wyjazdem do Izraela bałam się tak, że autentycznie chciałam z tego wyjazdu zrezygnować. Podjęłam decyzję w 48 godzin, bo dostałam propozycję i potem dopiero zaczęłam czytać, na co ja się zdecydowałam… I o jakże się dzisiaj cieszę, że nie zrezygnowałam, bo bym na maksa żałowała!!! Przeżyłam jedną z najlepszych przygód mojego życia, a przede wszystkim zachwyciłam się tym krajem! Izrael zrobił na mnie ogromne wrażenie przede wszystkim poprzez różnorodność jaką oferuje. Całkowicie odmienna kultura oraz fakt, że w Jerozolimie żyją ludzie wyznający trzy odmienne religie otworzyło mi bardzo głowę. I kiedy stanęłam przed wyborem, gdzie jechać w tym sezonie to padło na Jordanię.

Powody, dla których zdecydowałam się na Jordanię:

NIE JEST JESZCZE TAK BARDZO POPULARNA

Jordania staje się dopiero popularnym kierunkiem. Przede wszystkim dlatego, że z Polski linie lotnicze Ryanair latają tam od 2018 roku (czyli dopiero rok!). Wcześniej można było dostać się do tego kraju z Polski lecąc do Izraela. My pomimo tego, że chcemy zobaczyć część Jordanii to lecimy i tak na południe Izraela. Tak czy siak, uważam, że Jordania nie na tyle popularnym kierunkiem, by spodziewać się tam obecnie tłumów ludzi. Jestem przekonana, że za 2-3 lata Jordania będzie tak samo popularna jak dzisiaj jest Izrael, dlatego właśnie uznałam, że teraz jest dobry moment na to, by wyjechać.

JORDANIA JEST INNA NIŻ EUROPA

O tym, jakie są moje kryteria wyboru kierunków podróży pisałam w innym wpisie. Jordania jednak idealnie się w nie wpasowuje, dlatego, że jest zupełnie inna od krajów Europejskich. W związku tym, że byłam już w wielu europejskich krajach to wolę jechać i zobaczyć coś zupełnie odmiennego, tak by jeszcze bardziej otworzyć głowę i rozwinąć siebie samą. Nie mogę się doczekać, aż doświadczę tej zupełnie odmiennej kultury.

SPANIE W NAMIOCIE NA PUSTYNI

Wadi Rum to jedna z najpopularniejszych atrakcji w tym kraju. Wadi Rum, czyli jordańska pustynia, którą zwiedza się jeżdżąc jeepem z napędem na 4 koła. Ale to jeszcze nie wszystko! W pakiecie możecie wykupić nocleg na rozłożonym campie pośrodku pustyni. Spanie w namiocie na takim pustkowiu wydaje mi się być niesamowitym przeżyciem!!! Tym bardziej, że będę mogła spróbować lokalnego jedzenia i posiedzieć przy ognisku z innymi uczestnikami campu.

PETRA

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nigdy nie słyszał o Petrze. Petra, czyli ruiny miasta, którego rozkwit miał miejsce w czasach antycznych, III w. p.n.e. do I w. n.e.  Przyznam szczerze, że chociaż nie jestem fanką takich miejsc to nie wyobrażam sobie nie odwiedzić Petry będąc w Jordanii. Z tego co przeczytałam to opinie są jednoznaczne: TO TRZEBA ZOBACZYĆ!!!

SŁOŃCE

To już 4 sezon, kiedy decydujemy się lecieć na wakacje właśnie w okresie kończącej się zimy, dlatego, bo zatęskniliśmy za słońcem. Przysięgam, nie mogę doczekać się aż poczuję te ciepło na swojej skórze i jednocześnie naładuję baterie do dalszej pracy!

MORZE CZERWONE

Jest to jedna z wód, w których miałam się okazję kąpać i była jedną z najcieplejszych. Poza tym, że Morze Czerwone jest bardzo czyste to obfituje również w wiele raf koralowych, dlatego płetwy oraz maskę mamy już zapakowane w bagażu.

Bądźcie ze mną podczas podróży na InstaStory na Instagramie!!!

Polecane:

TBT: Zaklinacze węży w miejscu publicznym! JEDNONIOWA WYCIECZKA DO MARRAKESHU (MAROKO)

TBT: Ucieknij przez zimą do… Izraela! PLAN WYCIECZKI NA 7 DNI

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.